Çince Tercüman Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz.

Category: Guangdong Eyaleti

guangdong-eyaleti

Guangdong

(Çince: 广东省, pinyin: guǎngdōng shěng), Çin Halk Cumhuriyeti'nin 23 eyaletinden(sheng) biridir. Batısında Guangxi özerk bölgesi, kuzeyinde Hunan ve Jiangxi eyaletleri, kuzeydoğusunda Fujian yönetim bölgesi, güneyinde de özel yönetim bölgeleri olan Hong Kong ve Makao ile Güney Çin Denizi bulunur. Çin'in en uzun kıyı şeridine sahip eyaletidir.

Eski adı Kwangtung, Kanton, şimdeki adı GuangDong. Ana millet Çin milletidir. Çin'deki 56 milletin hepsi bulunabılır. GuangDong eyaleti dil ve kültür olarak çok özeldir, yanı Çin'in başka yerlerinden farklıdır. GuangDong eyaletinin GDB'si TaiWan'dan geçip Çin'deki en gelişen, kültür konusunda en açik eyalet oldu.

 

Ekonomi

 

Üretim ve Üçüncü sanayı ana olan ekonomi bölge

 

GuangDong Çin'deki ekonomisi en güçlü olan eyalet, sürekli on sene Çin'deki başka eyaletlere göre ilerde. Çin'deki başka eyaletlere göre GuangDong eyaletinin her çeşit ekonomi standarları ilk sırada, Örnek: Bölge toplam üretimi, Toplam tüketici parakende satış sayı, halkın bankada para biriktirme sayısı, patent başvuru sayısı, dövlete vergi ödeme sayısı, ithalat ihracat toplam sayısı, Turist toplam geliri, Cep telefon kollanım sayısı, İnternete sahıp olan insanların sayısı , Mal taşima toplam sayısı gibi. Bunun içinde ithalat ihracat toplam sayısı bütün Çin'in 1/4 denk geldi. 1985 senesinden 2008 senesine kadar bütün Çin'de ilk sırada; Yillik finans toplam geliri bütün Çin'in 1/7 denk geldi. Toplam yatırılan yabancı yatırımı bütün Çin'in 1/4 denk geldi. GDP 1989 senesinden 2010 senesine kadar olan 21 senede sürekli bütün Çinde ilk sırada oldu.

 

İLETİŞİM

Çince Tercüman, Çince Rehber

iletişim: Ablet Uygur

WhatsApp:0086 186 0679 2126

Skype: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cep Tel: 0086 186 0679 2126

Wechat: canpida