Çince Tercüman Arıyorsanız Doğru Yerdesiniz.

Category: Ningbo

Ningbo şehiri ZheJiang eyaleti'nin kuzeydoğu tarafında yer alan, Şanghay ve Hangzhou'la sınırlı olan şehir. Toplma yüz olçümü 9,365 km2, Toplam nüfüsü 5,910.000.   Ningbo şehiri ZheJiang eyaletindeki üç büyük ticari şehirden biri. Sanayı merkez hemde büyük liman şehiri. 1984 senesinde Çin halk cuhuriyeti tarafından ticari ve yatırımda "Açık Şehir" diye belirlendi. Ningbo şehiri çeşitli ağır ve hafif sanayiye sahip olan, özellikle Gemi üretimi, Tekistil, Makina sanayi, Petrokimya sanayi, Araba parçaları, Kırtasiye, Plastik ürün, Kalıp üretimi ve Hasas ekipman sektöründe ünlüdür.

Read More

NingBo Limanı 2007 senesinede NingBo limanı uluslararası ileri seviyedeki liman, Konteyner, Maden, Petrol, Kömür ve Akıcı kimyasalları ithalat hem ihracat eden ZheJiang eyaletindeki en büyük taşıma merkezi oldu. Bütün limanın taşıma hacmı 2.5 milyar ton, konteyner taşıma hacmı 7 milyon olarak, dünyadakı 15 büyük liman sırasına girmek için çalıştı. 2010 sene'sine kadar toplam mal gönderme hacmı 10 milyon konteynere ulaşıcak, Hemde Çin'deki en yoğun 4 liman halıne gelecek.


NingBo şehir'indeki Ekonomi kalkınma bölgeler 宁波开发区


Ekonomi ve Teknolojik kalkınma bölgesi 宁波经济技术开发区

Ningbo Ekonomi & Teknolojik kalkınma bölgesi. NingBo şehir'inim kuzeydoğu tarafı, BeiLün limanının arka tarafında yer alan, şehir merkez'inden 27 kilometre uzakta. 20 senelik gelişme tarihi olan, yatırım yatırmak için çok güzel olan bölgelerden biri. Ana yatırımcı şirketlerden Exxon Mobile, Dupont and Dow Chemical var.


Ningbo dövlet yüksek teknoloji sanayi kalkınma bölgesi 国家高新技术产业开发区

Bu kalkınma bölgesi 1999 senesinde tesis edilen. Bu bölge Ningbo uluslararası havaalanından 10 kilometre, NingBo limanindan 18 kilometre uzakta. Bu bölge Yangtaz nehir kenarındakı önemli olan  "teknoloji yenileme üssü". Sanayisi Kimyasal üretimi ve işlemi, biyoteknoloji/İlaç, Ham malzeme işlemi.

Bu bölgede Mıcrosoft Ningbo Teknik merkezi vb 145 araştırma ve geliştirme kurumu var. Sanyo (japonya), Eaton (Amerika), Daily Silver Microelectronics (Amerika), Sunpu-Opto semiconductor, NOVEL optics vb 2000 ‘den fazla şirket var.


NingBo vergisiz kalkınma bölgesi(宁波保税区)

Çin dövleti izin veren Çin'deki 15 vergisiz kalkınma bölgesinden biri, hemde ZheJiang eyaleti'ndeki tek vergisiz kalkınma bölge. Bu bölge 1992 senesinde Çin danıştay tarafından tesis edilen, toplam 2.3 km2 büyüklüğünde. Bu bölgenin 2008 senesindeki toplam üretim değeri 53.33 milyar RMB, hemde 2007 senesine göre %19.8 artış oldu.

Türkiye ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş Grobunun Çimtaş fabrikası bu kalkınma bölgede yerleşmiştir. www.enka.com


Nordic sanayi Parkı 宁波北欧工业园区

Nordic sanayi parki full yabancı sermayisile kurulan park.


NingBo'dakı başka Türk firmaları


NingBo OSKAR Tekistil fabrikası
NingBo OSKAR Diş ticaret şirketi
NıngBo Termostar fabrikası


NingBo'nun İlk'leri


Çin'deki ilk takım elbise. (Çin'deki en ünlü takım elbise üretici firma'lar bu şehir'de)
Çin'deki ilk takım elbise mağzası.
Çin'deki ilk takım elbise dizayn okulu
Çin'deki ilk büyük cep telefon üretici firma------Bird(波导)
Çin'deki en büyük ham petrol ithalat limanı---Beilün
Çin'deki en deri liman-----Beilün
Çin'deki ilk Çevre Yönetim Sistemi  ISO14001 sahip olan kağıt üretici firma-----NingBo APP Industrial Paper Business Unit (宁波中华纸业 )
Çin'deki ilk QS9000/ISO9001 kalite kontrol lisansına sahip olan elektrikli zil üretimci şirket----Ningbo East Electronics Ltd.(宁波东方电子有限公司)
Çin'deki ilk özel kurşun-asit  pil üretici şirket------NingBo Haihu Ltd(宁波海湖蓄电池有限公司)
Çin'deki ilk erkek elbise markası----Youngor(雅戈尔)
Çin'deki ilk kırtasiye markası-------Deli Group(得力集团)
Çin'deki ilk kalevi pil üetim merkezi-----Zhongyin (Ningbo) Battery Co., Ltd
Dünya'dakı en uzun körfezi köprüsü(Denizi geçen köprü)----Hangcou körfezi  köprüsü(杭州湾跨海大桥)
Dünya'dakı en büyük ütü üretim merkezi---Zhougang zhen(Cao gang cen周巷镇)

İLETİŞİM

Çince Tercüman, Çince Rehber

iletişim: Ablet Uygur

WhatsApp:0086 186 0679 2126

Skype: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Cep Tel: 0086 186 0679 2126

Wechat: canpida